Elektroniskā adrese juridiskām personām

Ieva Judinska

In drill. Posted

Labdien,

Vēlamies Jums atgādināt, ka saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu no 2023. gada 1. janvāra visām Latvijas Republikā reģistrētām juridiskajām personām ir jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei (e-adrese).

E-adresi var izveidot divos veidos:

1. portālā Latvija.lv sekojot norādēm (neskaidrību gadījumā skatīt e-adreses izveidošanas video pamācību);

2. integrējot risinājumu sava uzņēmuma dokumentu vadības sistēmā, t.i., pieslēdzot pakalpojumu savai lietvedības sistēmai (sīkāka informācija pieejama šeit).

Izmantojot Latvija.lv e-pakalpojumu, e-adresi var izveidot ne tikai uzņēmumu pārstāvji no Latvijas, bet arī no šādām valstīm (ja ir attiecīgās valsts eID karte), izmantojot eIDAS.eID: Beļģija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Lietuva, Luksemburga, Nīderlande, Malta, Portugāle, Slovākija, Spānija.

Ja valdes loceklim nav minēto valstu eID kartes, tad:

1. valdes loceklis var vērsties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, iegūt Latvijas Republikas personas kodu un saņemt Latvijas Republikas ID karti. Attiecīgi pēc tam izveidojot e-adresi portālā Latvija.lv;

2. e-adresi var izveidot uzņēmuma prokūrists, kam eID karte, kas izsniegta Latvijā vai kādā no iepriekšminētajām valstīm. Taču šādā gadījumā tikai prokūristam būs iespēja piekļūt e-adresei.

Ja Jums rodas kādi jautājumi par e-adreses izveidošanu vai varam kā citādi palīdzēt, lūdzu, sazinieties ar mums.

Veiksmīgu dienu vēlot,

drill. komanda