Konsultāciju sniegšana ALTUM Kapitāla fondam saistībā ar atbalstu Latvijas viesnīcu operatoram “Mogotel” līdz 5 miljoni EUR

Ar drill. Riska kapitāla prakses komandas juridisko atbalstu ALTUM Kapitāla fonds noslēdzis līgumu par investīciju projektu ar Latvijas viesnīcu operatora “Mogotel ” SIA uzņēmumu “Mogotel Development Holding” tā darbības izvēršanai Eiropas valstīs. Kopējais piešķirtā finansējuma apjoms plānots līdz 5 miljoniem EUR jaunu viesnīcu Eiropā pārņemšanai pārvaldīšanā.

ALTUM Kapitāla fonds ir viens no ALTUM finanšu instrumentiem Covid-19 ietekmes pārvarēšanai uzņēmumiem, kas vīrusa ietekmes rezultātā ir gatavi pielāgot savu līdzšinējo darbību, mainot biznesa modeli, pielāgojot produktu izstrādi, ieviešot jaunas tehnoloģijas, izejot jaunos eksporta tirgos, kā arī veicinot izaugsmi. Fonda kopējais apjoms ir 100 miljoni eiro, no kuriem puse ir publiskais finansējums, bet otra puse – privāto pensiju fondu līdzekļi. ALTUM Kapitāla fonds var veikt ieguldījumus līdz 10 miljoniem eiro uzņēmuma kapitālā, korporatīvajās obligācijās, vai izsniegt aizdevumus kā “Mogotel Development Holding” gadījumā.

“Mogotel” ir viens no vadošajiem viesnīcu operatoriem Baltijā, kas viesmīlības un tūrisma biznesā darbojas jau vairāk nekā 18 gadus. Šobrīd “Mogotel” pārvalda 14 viesnīcas Eiropā: 10 viesnīcas Latvijā, pa vienai Igaunijā un Bulgārijā, un divas Ukrainā ar kopumā vairāk nekā 1700 viesnīcu numuriņiem. Uzņēmums pārvalda tādus zināmus viesnīcu zīmolus kā WELLTON Hotels, RIXWELL Hotels, RIJA Hotels. Līdz Covid-19 izraisītās krīzes sākumam “Mogotel” savās pārvaldītajās viesnīcās uzņēma ap 800 000 viesu gadā, nodrošinot vidējo noslodzi 85% gadā un vairāk, atkarībā no viesnīcas veida un atrašanās vietas. “Mogotel” tīkla viesnīcu noslodzes radītāji ir vidēji par 35% augstāki nekā konkurentiem operatora pārstāvētajos tirgos, arī apgrozījums uz vienu pārdoto istabu ir 30-40% augstāks nekā vidēji konkurentiem.

drill. Riska kapitāla ekspertu komanda sniedza konsultācijas ALTUM Kapitāla fondam investīciju darījumā, kas tika noslēgts ar “Mogotel Development Holding” un tā dalībniekiem, tajā skaitā, palīdzēja sagatavot un ar “Mogotel” vadību saskaņot visus ar fonda ieguldījumu uzņēmumā saistītos dokumentus, tostarp investīciju līgumu, dalībnieku līgumu un aizdevuma līgumu, kā arī noslēgt darījumu un atrisināt jautājumus pēc noslēguma.

Klientam juridisko palīdzību sniedza partnere Ramona Miglāne un vecākais jurists Edgars Turlajs.

Detalizētāka informācija par darījumu atrodama šeit.