Nekustamais īpašums

Nekustamais īpašums un būvniecība

Nekustamā īpašuma un būvniecība ir ļoti būtisks drill. darbības virziens – mēs konsultējam un sniedzam juridisko palīdzību visām nekustamā īpašuma iegādes un būvniecības procesā iesaistītajām pusēm.

Mūsu advokāti un juristi ir atzīti speciālisti nekustamā īpašuma pirkšanas un pārdošanas procesa nodrošināšanā, sarunu vešanā par nekustamā īpašuma iegādi, juridiskās izpētes veikšanā, teritorijas plānošanas jautājumos, būvniecības procesa plānošanā un attīstīšanā, kā arī zemes un īpašumu attīstībā sadarbībā ar valsts institūcijām, arhitektiem un būvuzņēmējiem.

Mūsu pakalpojumus un lielo pieredzi izmanto nekustamā īpašuma attīstītāji, būvnieki, arhitekti, nekustama īpašuma brokeri un aģenti, lai savlaicīgi saņemtu nepieciešamās konsultācijas sev svarīgu jautājumu risināšanā.

Publikācijas un projekti

drill. partneris Uldis Judinskis un vecākais jurists Edgars Turlajs sniedza pilna klāsta juridisko palīdzību pārdevējam Skanstes birojs centra pārdošanas darījuma īstenošanas procesā.

Darījums ietvēra 8 biroja ēku ar kopējo iznomājamo telpu platību 40 000 kv.m apmērā un stāvvietu 850 automašīnām pārdošanu.

Darījumam papildus sarežģītību piešķīra apstāklis, kad pārdošanas darījuma ietvaros tika veikta daļēja biroja ēku pārbūve.

Papildus informācija

drill. nekustamā īpašuma un būvniecības komanda kopā ar drill. M&A komandu 2019. gadā nodrošināja klientam juridisko palīdzību četrzvaigžņu viesnīcas “Radi un Draugi” iegādes darījuma realizēšanā.

Darījuma ietvaros klients iegādājās 100% kapitāla daļas uzņēmumā, kas bija viesnīcas īpašnieks, un noslēdza ilgtermiņa viesnīcas nomas līgumu ar Baltijā vadošu viesnīcu operatoru. Juridiskā palīdzība darījuma ietvaros cita starpā ietvēra arī pilnīgas juridiskās izpētes veikšanu.

Papildus informācija: Dienas Bizness  Latvijas Avīze

drill. klientam sniedza juridisko palīdzību viesnīcas “Hilton Garden inn” būvniecības procesa īstenošanā, sākot ar teritorijas plānojuma izpēti, projektēšanu un būvniecības procesa organizēšanu.

Tā kā būvniecība tika veikta Rīgas vēsturiskā centra teritorijā, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, būvdarbu veikšanai bija nepieciešama īpaša pieeja.

Projekta ietvaros tika sagatavoti projektēšanas un būvniecības līgumi un virkne citu dokumentu, kas nepieciešami būvniecības procesa veiksmīgai realizācijai.