Komerctiesības

Komerctiesības

Komerctiesības ir viena no drill. spēcīgākajām prakses jomām, jo lielākā daļa mūsu klientu ir uzņēmumi. Mums ir plaša pieredze šobrīd tik ļoti aktuālajā e-komercijas jomā, apvienojot to ar datu aizsardzības un IP jomām, lai klienta bizness varētu darboties pilnīgi un droši.

 

Klienti uzticas mūsu zinošajai komandai, kas sniedz ieteikumus un piedāvā risinājumus arī ikdienas komercdarbības veikšanā. Mūsu juridiskā palīdzība ir ļoti daudzveidīga – piedāvājam juridiskas konsultācijas un risinājumus uzņēmējdarbības, kā arī līgumiskos un komerctiesību jautājumos. Viena no mūsu stiprajām pusēm ir komerctiesību pārzināšanas apvienojums ar plašu pieredzi finanšu un M&A (uzņēmumu apvienošanas un iegādes) jomā, kā arī zināšanām un pieredzi intelektuālā īpašuma un IT tiesību jomā.

 

Mēs palīdzam arī uzņēmumu akcionāriem un dalībniekiem, valdes locekļiem un augstākā līmeņa vadītājiem komercdarbības tiesību jautājumos, piemēram, normatīvo aktu ievērošanā, nepieciešamo atļauju un saskaņojumu saņemšanā, darbinieku motivācijas shēmu (darbinieku akciju/daļu opcijas sistēmas) izveidošanā un ieviešanā, vairākuma vai mazākuma akcionāru aizsardzībā, jautājumos, kas saistīti ar valdes locekļu pienākumiem un atbildību un uzņēmumu pārvaldības modeļiem.

Publikācijas un projekti

Apsveicam biroja partneri Ramonu Miglāni ar gūto atzinību prestižajā Chambers Global Guide 2021 reitingā par ievērojamo pieredzi fintech sektorā Korporatīvajās un Komerctiesībās Latvijā.

 

Chambers Global Guide ierindo labākos juristus un advokātu birojus vairāk nekā 200 jurisdikcijās visā pasaulē. Klasifikācija ir balstīta uz padziļinātu Chambers Global pētnieku komandas pētījumu.

Mūsu M&A ekspertu komanda sniedza juridisko palīdzību uzņēmuma Latakko, kas jau vairāk nekā 25 gadus nodarbojas ar riepu vairumtirdzniecību Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī mazumtirdzniecību Latvijā, īpašniekam darījumā, kurā Skandināvijas holdings Nordic Tyre Group iegādājās “Latakko” uzņēmumus visās trīs Baltijas valstīs.

 

Līdz ar šo darījumu Nordic Tyre Group kļuvis par vadošo neatkarīgo riepu un disku izplatītāju Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā un Baltijas valstīs. Nordic Tyre Group un Latakko kopējie ieņēmumi tiek prognozēti vairāk nekā 320 miljoni EUR apmērā, pārdodot vairāk nekā trīs miljonus riepu gadā. Noslēgtajam darījumam vēl nepieciešams konkurences tiesību regulējošo institūciju apstiprinājums.

 

Mūsu M&A ekspertu komanda klientam sniedza pilna spektra juridisko palīdzību, kas ietvēra gan pārdošanas darījuma noslēgšanas un izpildes dokumentu saskaņošanu, gan dokumentu saskaņošanu, kas saistīti ar klienta kā partnera turpmāko dalību Nordic Tyre Group ietvaros. Darījums tika īstenots sadarbībā ar M&A konsultantiem Auctus Capital SIA.

 

Vairāk informācijas par darījumu atrodama šeit un šeit (teksts pieejams tikai latviešu valodā).

Esam lepni un priecīgi, ka biroja partnere Ramona Miglāne ir guvusi atzinību prestižajā Chambers Global Guide 2021 reitingā kā ievērojama praktiķe Korporatīvajās un Komerctiesībās  Latvijā.

 

Chambers Global Guide ierindo labākos juristus un advokātu birojus vairāk nekā 200 jurisdikcijās visā pasaulē. Klasifikācija ir balstīta uz padziļinātu Chambers Global pētnieku komandas pētījumu.

Galvenais Komerclikuma 241. pantā ietvertā finansēšanas aizlieguma mērķis ir aizsargāt akciju sabiedrības kreditorus un mazākumakcionārus, taču reorganizācijas un pamatkapitāla samazināšanas gadījumā tos aizsargā citas Komerclikuma normas. Tāpēc reorganizācija un pamatkapitāla samazināšana, kas veikta atbilstoši Komerclikuma noteikumiem, nav pretrunā ar finansēšanas aizliegumu.

 

https://juristavards.lv/doc/190991-par-aizliegumu-akciju-sabiedribai-finanset-savu-akciju-iegadi/